
Вирощування кропу: секрети сумісності для гарного врожаю
19.07.2025
Сучасні методи застосування ад’ювантів у сільському господарстві
19.07.2025
Багато власників домашніх квітів замислюються, чи варто виносити своїх зелених улюбленців під дощ. Питання поливання кімнатних рослин дощовою водою викликає суперечливі думки серед квітникарів.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Переваги дощової води для рослин
Для більшості рослин найкращою була б дощова вода. До неї вони звикли, нею поливаються всі рослини в природі. Дощова вода має низку переваг порівняно з водопровідною. Вона не містить хлору, який додають у водопровідну воду для знезараження, та має м’якший склад.
Рослини з вдячністю сприймають дощову воду. Це проявляється швидким зростанням і силою стовбурів, листя та трави. Навіть кімнатні рослини краще поливати дощовою водою, зібраною спеціально для цього.
Дощова вода природно іонізована і не містить надлишку солей кальцію та магнію, які можуть накопичуватися у ґрунті при поливанні жорсткою водопровідною водою. Це особливо важливо для кислотолюбних рослин, таких як азалії, гортензії та орхідеї.
Небезпеки дощової води в міських умовах
Однак у міських умовах дощова вода може становити загрозу для рослин. Якщо ми живемо в місті, використовувати дощову воду дуже проблематично. У її складі можуть бути такі елементи, які зовсім не припадуть до вподоби зеленим друзям.
Його склад значно змінюється в залежності від місця, де випадає опади. Це може бути дуже шкідливим у великих промислових центрах та містах та корисне в екологічно чистих районах.
У дощовій воді міських районів можуть міститися важкі метали, кислоти та інші забруднювачі, які потрапляють в атмосферу від промислових підприємств та автотранспорту. Такі речовини можуть пошкодити листя рослин та кореневу систему.
Які рослини можна виносити під дощ
Деякі кімнатні рослини можуть отримати користь від дощового “душу”, особливо якщо вони походять з тропічних регіонів. До них належать:
- Фікуси
- Монстери
- Філодендрони
- Драцени
- Пальми
- Більшість суккулентів (у теплу пору року)
Ці рослини в природі звикли до дощового поливу і можуть позитивно відреагувати на природне зволоження.
Рослини, які краще не виносити під дощ
Деякі кімнатні рослини негативно реагують на дощове поливання:
- Сенполії (фіалки) – їх оксамитові листочки можуть загнити від надмірної вологи
- Суккуленти з пухнастим листям (каланхое, ехеверія)
- Кактуси з опушеним стеблом
- Рослини з товстими м’ясистими листями
- Цикламени та інші рослини з бульбами
Азалія, гарденія, камелія, орхідеї, гортензія є особливо чутливими до якості води і потребують спеціально підготовленої м’якої води.
Якщо ви все ж вирішили використовувати дощову воду для поливання, збирайте її тільки в екологічно чистих районах, подалі від промислових підприємств та автомагістралей. Перед використанням дайте воді відстоятися та профільтруйте її.
Для більшості міських квітникарів безпечніше використовувати відстояну водопровідну воду кімнатної температури. Абсолютна більшість квітникарів використовує водопровідну воду.
Якщо ви хочете освіжити рослини після тривалого періоду без дощу, краще обприскати їх з пульверизатора відстояною водою, ніж виносити під природний дощ у міських умовах.
Перегляди: 28