Глобальне виробництво сталі за підсумками травня 2025 року зазнало падіння на 3,8% у порівнянні з аналогічним періодом 2024-го, досягнувши показника у 158,8 млн тонн. Водночас, порівняно з попереднім місяцем, цей показник демонструє зростання на 2%. Це свідчить про мінливість на глобальному ринку сталі та вплив різноманітних факторів на промислове виробництво. Такі тенденції у сталеливарній галузі є важливим індикатором стану світової економіки, адже сталь є ключовим матеріалом для багатьох секторів, включаючи будівництво, машинобудування та інфраструктурні проєкти.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Сумарне виробництво сталі в країнах СНД та Україні за місяць скоротилось на 8,1% у річному вимірі, хоча і зросло на 1,4% у порівнянні з квітнем, досягнувши 7 млн тонн. Зокрема, Україна продемонструвала значне скорочення – на 13,8% р./р. та 8,1% м./м., виробивши 635,8 тис. тонн. Таке зниження виробництва сталі в Україні може бути пов’язане з триваючими викликами та необхідністю адаптації промислового сектору до нових реалій, що також відображається на загальних промислових трендах в регіоні. Детальніше про економічні показники можна дізнатися на загальноновинних ресурсах, таких як pravdoruv.live.
До першої десятки країн-виробників сталі у травні, за даними World Steel, увійшли:
- Китай – 86,6 млн т (-6,9% р./р.);
- Індія – 13,5 млн т (+9,7%);
- Японія – 6,8 млн т (-4,7%);
- США – 7 млн т (+1,7%);
- РФ – 5,8 млн т (-6,9%);
- Південна Корея – 5,1 млн т (-1,7%);
- Іран – 3,4 млн т (+4,5%);
- Туреччина – 3,1 млн т (-2,8%);
- Німеччина – 3 млн т (-6,4%);
- Бразилія – 2,7 млн т (+5%).

Загалом, у січні-травні світове виробництво сталі знизилось на 1,3% у порівнянні з минулим роком, склавши 784 млн тонн. У регіоні СНД+Україна цей показник зменшився на 4,7% р./р., досягнувши 34,8 млн тонн. Україна за п’ять місяців поточного року виробила 3,06 млн тонн сталі, що на 2,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Ці дані свідчать про загальне уповільнення темпів зростання на ринку металургії, що може мати непрямий вплив на інші галузі економіки. Наприклад, для агрофірм, як П’ятихатська, зменшення виробництва сталі може опосередковано вплинути на вартість сільськогосподарської техніки, обладнання для зберігання зерна, або на загальні економічні умови, що впливають на споживчий попит на органічну продукцію, таку як пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник, ріпак та гречка.