
Пенсійний вік жінок 2025: Умови та вимоги в Україні
26.06.2025
Помідорний магнат з Чернігівщини: як молодий агроном вирощує сотні сортів
26.06.2025
В Україні у липні 2025 року очікується здешевлення овочів, зокрема помідорів, огірків, картоплі та цибулі, а також поступове зниження цін на молочну продукцію. Натомість хліб продовжить дорожчати, а значного здешевлення фруктів і яєць не прогнозується, пише agronews.ua.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Про це розповів керівник Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в коментарі ЗМІ. За словами експерта, через несприятливу весну (заморозки, дощі, вітер) сезон овочів зсунувся і здешевлення, яке зазвичай відчувається вже в червні, цього року почнеться лише у липні.
«У другій декаді липня вже буде серйозне здешевлення овочевої групи – огірків, помідорів, молодої картоплі, цибулі», – зазначає Пендзин.
Втім, з фруктами ситуація інша, через поганий врожай кісточкових (черешня, вишня, абрикоси) значного здешевлення не буде. У кращому випадку, з’являться невеликі партії з півдня країни, але ціни залишаться високими.
Якщо говорити про ціни на яйця в Україні, то вони залишаються стабільними вже кілька місяців – упаковка категорії С1 коштує близько 67,90-73,53 грн. Це пов’язано з витратами на комбікорм, який становить до 70% собівартості, а його основа – кукурудза.
«Якщо кукурудза вродить добре – яйця подешевшають, якщо ні – з осені знову буде зростання цін. Але в липні очікуємо певне здешевлення», – пояснює експерт.
Перші ознаки цього тренду вже зафіксовані у травні – за даними Держстату, яйця почали дешевшати. Особливо, якщо фермери активно почнуть виводити свій продукт на ринок.
Молочна продукція в Україні продовжує залишатись стабільно дорогою, але з травня 2025 року ціни почали плавно знижуватися. Це пов’язано з тим, що худоба перейшла на відкритий літній випас, а отже – зменшилися витрати на утримання та корм.
«У літній період ціни на молочне традиційно йдуть вниз. Цього року ситуація не виняткова – зниження вже триває», – каже Пендзин.
Однак зниження не буде різким, тверді сири, кисломолочна продукція та масло залишаються у верхній ціновій межі навіть влітку.
На відміну від овочів чи яєць, вартість хліба та булочних виробів стабільно зростає – по 1,3–2% щомісяця. І це незалежно від урожаю.
«Зараз ми доїдаємо врожай 2024 року. Щойно стане зрозуміло, скільки зібрали зерна у 2025-му, тоді й можна буде говорити про нову ціну на хліб. Але зниження в липні точно не буде», – попереджає економіст.
Перегляди: 397