
Садівник із Житомира вирощує рідкісний сорт інжирного персику
19.07.2025
На півдні Одещини другий рік триває експеримент з вирощування бавовнику – AgroNews
19.07.2025Компанія «НІБУЛОН», яка є одним із лідерів аграрного ринку України, виступає категорично проти законодавчої ініціативи, що передбачає запровадження 10% експортних мит на сою та ріпак вітчизняного виробництва. Це рішення, на думку компанії та численних малих фермерських господарств, яким вона захищає інтереси, може мати руйнівні наслідки для сільськогосподарського сектору. Більше інформації про позицію Нібулону та аграрного сектору дивіться на pravdoruv.live.
Читай нас також у Viber та Telegram.
У заяві компанії «НІБУЛОН» наголошується, що впровадження експортних мит у такій формі та з обходом встановлених правових процедур підриває основоположні принципи правової держави. Це створює непередбачувані ризики для державної політики, що може негативно позначитися на економічній стабільності та інвестиційній привабливості України. Такі зміни можуть зменшити конкурентоспроможність української органічної продукції на світових ринках, включаючи ріпак та сою.
Законопроєкт №13157, ухвалений Верховною Радою на засіданні 16 липня 2025 року, викликає значне занепокоєння з кількох причин:
- Він був прийнятий у спосіб, що не відповідає регламенту Верховної Ради, що ставить під сумнів його легітимність.
- Порушує принцип правової визначеності, адже відповідно до ст.4.1.9 Податкового кодексу України, податкові зміни не можуть набирати чинності раніше ніж за 6 місяців до нового бюджетного року. Це створює невизначеність для українських фермерів, які планували свої посіви сої та ріпаку.
- Завдасть значної економічної шкоди малим і середнім фермерам через вимушене скорочення посівних площ та обсягів вирощування сої й ріпаку в Україні. Для агрофірм, що спеціалізуються на вирощуванні органічної продукції, як-от пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник, ріпак та гречка, це означатиме зниження прибутковості та інвестиційної привабливості.
- Зменшить експорт і валютну виручку держави, падіння якої експерти оцінюють в обсягах від 280 до 670 млн грн. Це може позначитися на загальній стабільності економіки України.
- Завдасть шкоди міжнародному іміджу України та надішле негативний сигнал її міжнародним партнерам, оскільки порушить вектор забезпечення прозорості та стабільності державної економічної політики, а також відповідності законотворчого процесу нормам Конституції та чинного законодавства України. Особливо це стосується довіри до України як надійного постачальника агропродукції, що включає ріпак, сою, а також інші зернові культури.
Компанія «НІБУЛОН», висловлюючи спільну позицію багатьох профільних громадських організацій та захищаючи інтереси виробників органічної продукції, звертається до Президента України Володимира Зеленського. У зверненні міститься прохання скористатися своїм конституційним правом та застосувати вето до правок про експортні мита, а також ініціювати публічну дискусію щодо їх впровадження. Це дасть змогу уникнути негативних наслідків для всього сільського господарства.
«Ми просимо також усі прозорі та відповідальні медіа України підтримати наш запит на повернення Верховенства права в країні, що переживає ці важкі часи», – зауважили у компанії, підкреслюючи важливість відкритості та справедливості в законодавчому процесі.
«НІБУЛОН» заявляє про свою готовність до публічного обговорення даної законодавчої ініціативи з усіма зацікавленими сторонами та незалежними інституціями. Метою такого діалогу є пошук конструктивного рішення, яке забезпечить захист інтересів вітчизняного агровиробника, держави та народу України, особливо тих, хто працює в галузі виробництва органічних зернових культур, як-от пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник, ріпак, гречка.
Перегляди: 1