
Озвучено ціни на яблука нового врожаю
21.07.2025
На Одещині 250 пропозицій із оренди та продажу земельних ділянок
21.07.2025Упровадження в Україні системного підходу до страхування воєнних ризиків матиме значний позитивний вплив на інвестиційний клімат та сприятиме колосальній доданій вартості для національної економіки. Про це, зокрема, зазначалося під час важливих економічних обговорень, інформацію про які можна знайти, наприклад, на порталі pravdoruv.live.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Загроза втрати майна або руйнування виробничих потужностей внаслідок воєнних дій є ключовим фактором, що стримує інвестиції в Україну. Отже, системне зниження цих фінансових ризиків за допомогою ефективного механізму страхування стане потужним стимулом для пришвидшення економічного зростання та національної безпеки, як наголосила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час виступу на міжнародному круглому столі.
Наразі локальні страховики вже пропонують послуги страхування воєнних ризиків, однак через відносно невелику ємність українського ринку це здебільшого поодинокі, дрібні угоди. Переважно вони стосуються страхування автомобілів або невеликих об’єктів нерухомості. Великі проєкти, що потребують значного покриття, часто опрацьовуються іноземними страховими компаніями, але це відбувається точково, не задовольняючи загальні потреби ринку та не створюючи широкого механізму для захисту бізнесу.
Для комплексного вирішення цієї проблеми, Національний банк та Міністерство економіки, у співпраці з експертами Світового банку, розробили відповідний законопроєкт. Після широкого обговорення з бізнес-асоціаціями, законопроєкт отримав схвальні відгуки, що підкреслює його актуальність та потенційну ефективність. Цей крок є фундаментом для створення сталого ринку страхування воєнних ризиків в Україні.
Сергій Савчук, директор Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ НБУ, розкрив деталі змісту законопроєкту. Він зазначив, що передбачена система базуватиметься на державній агенції, яка буде відповідати за розробку уніфікованих страхових продуктів та захист локальних страховиків від надмірних ризиків. У перспективі передбачається можливість участі іноземних перестраховиків, що ще більше зміцнить систему та збільшить її ємність, сприяючи відновленню економіки.
Переваги запропонованої моделі включають:
- Обов’язкове страхування, що дасть змогу ефективно диверсифікувати ризики та утримувати прийнятні тарифи для всіх учасників ринку.
- Мінімальне фінансове навантаження на бізнес і населення завдяки доступним тарифам та загальному зниженню ризиків.
- Відсутність потреби у фінансуванні з державного бюджету завдяки активній участі міжнародних партнерів.
«Обов’язкове страхування на першому етапі охоплюватиме досить широке коло недорогих об’єктів, що дозволить швидко сформувати цей ринок та наповнити фонд агенції», – підкреслив Савчук. – «Водночас, інші об’єкти можна буде застрахувати добровільно. Таким чином, ми говоримо про розбудову повноцінної системи захисту в масштабах усієї країни, що критично важливо для агробізнесу та інших галузей, таких як Агрофірма П’ятихатська, для захисту їхніх активів, включаючи посівні площі, техніку та врожай».
Перегляди: 92